Wtorek, 28 listopadaa 2023 | Zdzisława, Lesława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Radny Piszczek wziął sprawy w swoje ręce

Radny Piszczek wziął sprawy w swoje ręce

Opublikowano:

Tomasz Piszczek – radny z Psar wraz z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Nasze Psary oraz z Fundacji Wesoły Smoczek w czynie społecznym pomalował drewniane urządzenia na psarskim Łąkawcu, by zabezpieczyć je przed niszczeniem.

Tomasz Piszczek już w marcu bieżącego roku zwrócił się z pisemną prośbą do gminy o zabezpieczenie specjalnym impregnatem ławek, klepek na molo, stołów biesiadnych i siedzisk w amfiteatrze na Łąkawcu w Psarach, który stanowi teren rekreacyjny dla okolicznych mieszkańców.

Gdy samorządowiec otrzymał z gminy pisemną odpowiedź, że obecnie nie ma pieniędzy, by zlecić wykonanie postulowanych prac, to niezwłocznie postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Radny od jednej z chrzanowskich firm pozyskał nieodpłatnie atestowany impregnat i wspólnie z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Nasze Psary oraz z Fundacji Wesoły Smoczek zabrał się za robotę, dzięki czemu drewniane urządzenia na Łąkawcu zostały przed majowym weekendem odmalowane.

– Łąkawiec to reprezentacyjne miejsce rekreacyjne dla mieszkańców Psar, którzy spotykają się tutaj na różnych imprezach bądź po prostu przychodzą tu, by odpocząć, pograć w piłkę czy pobawić się z dziećmi – mówi psarski radny Tomasz Piszczek.

– Dlatego bardzo dziękuję Magdalenie Gołdzińskiej – prezes Fundacji Wesoły Smoczek, firmie Bast Polska z Chrzanowa oraz wolontariuszom za okazaną pomoc i wsparcie, dzięki czemu możliwe było odmalowanie drewnianych urządzeń na Łąkawcu – dodaje Tomasz Piszczek.

Przypomnijmy, że rewitalizacja Łąkawca została wykonana w 2014 roku, a o jej przeprowadzenie zabiegało Stowarzyszenie Nasze Psary. Efektem tych prac było udostępnienie mieszkańcom Psar do celów rekreacyjnych atrakcyjnego pod względem przyrodniczym i historycznym miejsca, gdzie znajdują się zbudowane w XIX wieku przez Potockich tamy wodne i gdzie swój początek ma potok zwany Psarką.

Robert Siwek

Na zdjęciu radny Tomasz Piszczek w czasie prac na psarskim Łąkawcu. Fot.: Archiwum Stowarzyszenia Nasze Psary.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij