Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Siersza czuje się zaniedbywana

Siersza czuje się zaniedbywana

Opublikowano:

Przewodnicząca Rady Osiedla Siersza – Wanda Ponisz wystąpiła do władz Gminy Trzebinia oraz do władz Powiatu Chrzanowskiego o realizację w 2016 roku kilkunastu zadań mających służyć poprawie i rozbudowie osiedlowej infrastruktury.


Wnioski zgłoszone do władz Gminy Trzebinia obejmują dokończenie remontu ulicy 22-Stycznia (III etap); rozpoczęcie budowy ulicy Sportowej (Trentowiec); położenie nakładek asfaltowych na ulicach: Stawowej, Sobieskiego-Bocznej, Dębowej, Brzozowej, Dyrekcyjnej i należącej do gminy części Jodłowej; wykonanie dokumentacji odwodnienia Wygnanki (rejon ulicy Ogrodowej) i Starej Maszyny, kontynuację renowacji willi NOT.

Z kolei wnioski skierowane do władz Powiatu Chrzanowskiego obejmują wykonanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Zwycięstwa, Leśnej i Szczakowskiej; wykonanie dokumentacji oświetlenia ulicy Chrzanowskiej na tzw. Buczu; wykonanie czyszczenia rowów odwadniających przy drogach powiatowych oraz wybetonowanie nieużytkowanego i zaniedbanego boiska naprzeciwko liceum w celu organizacji na nim placu rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży (gry i zabawy, jazda na wrotkach i deskorolkach, zimą naturalne lodowisko itp.).

– Siersza to największe trzebińskie osiedle. Tymczasem w 2015 roku prawie nic u nas nie zrobiono, nawet dziury w gminnych drogach po zimie nie zostały załatane. Z tego względu większość wniosków jakie zgłosiliśmy na 2016 rok była ponowieniem tych z poprzedniego roku – informuje Wanda Ponisz, przewodnicząca Rady Osiedla Siersza.

Czas pokaże czy coś z licznych wniosków zostanie zrealizowane w 2016 roku czy też po raz kolejny mieszkańcy największego trzebińskiego osiedla zostaną potraktowani po macoszemu przez lokalne władze.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij