Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Siersza dopinguje władze gminy do działania

Siersza dopinguje władze gminy do działania

Opublikowano:

Rada Osiedla Siersza wystąpiła do burmistrza Trzebini o ponowne złożenie do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie wniosku o dofinansowanie remontu zabytkowej i coraz bardziej niszczejącej Willi NOT w Sierszy.

Przypomnijmy, że jesienią ubiegłego roku właśnie na wniosek Rady Osiedla Siersza władze gminy aplikowały o dofinansowanie remontu sierszańskiej Willi NOT w ramach ogłoszonego wówczas przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego konkursu pod nazwą Dziedzictwo Kulturowe – Ochrona Zabytków.

Niestety, złożony wtedy wniosek nie zalazł się na liście projektów przeznaczonych do dofinansowania. Jest jednak możliwość aplikowania o dofinansowanie ponownie w ramach kolejnej edycji tego samego konkursu.

– W związku z tym zwróciliśmy się do burmistrza o poprawienie ubiegłorocznego wniosku o dofinansowanie remontu zabytkowej Willi NOT w Sierszy i o jego ponowne złożenie w ramach aktualnej edycji konkursu ogłoszonego przez resort kultury. Być może tym razem uda się uzyskać dofinansowanie – mówi Marian Kokoszka, przewodniczący Rady Osiedla Siersza.

Wkrótce dowiemy się czy władze gminy zechcą skorzystać z tej podpowiedzi. Termin składania aplikacji o dofinansowanie na obecną edycję konkursu upływa 31 marca 2017 roku.

(RS)

Na zdjęciu zabytkowa Willa NOT w Sierszy (Fot.: Robert Siwek © 2016).

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij