Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Siersza zabiega w gminie o inwestycje

Siersza zabiega w gminie o inwestycje

Opublikowano:

Siedemnaście propozycji do budżetu Gminy Trzebinia złożyła Rada Osiedla Siersza. Najwięcej dotyczy remontów i inwestycji drogowych.


W zakresie zadań drogowych zwrócono się do władz gminy o dokończenie przebudowy ulicy 22 Stycznia, położenie nakładki asfaltowej na ulicy Robotniczej na odcinku od ulicy Szczakowskiej do ulicy Zielonej, położenie nowych nawierzchni asfaltowych na ulicach Stawowej i Braci Romockich, wykonanie kanalizacji burzowej na ulicy Jana III Sobieskiego wraz ułożeniem nowej nakładki asfaltowej, wykonanie remontu chodnika przy ulicy Wierzbowej (wymianę rozlatujących się płyt chodnikowych na kostkę brukową na całej długości) oraz o położenie nawierzchni asfaltowej na ulicy Ciężkowickiej na odcinku od ulicy Stawowej do nr 30.

W przypadku inwestycji oświetleniowych rada wystąpiła o doświetlenie ulicy Chrzanowskiej w rejonie Bucza (zabudowę trzech słupów z lampami), wykonanie oświetlenie ulicy Bolesława Chrobrego oraz doświetlenie placu zabaw przy ulicy Robotniczej.

Bardzo istotnym wnioskiem jest postulat dotyczący wykonania remontu sali gimnastycznej, sal lekcyjnych i korytarzy w reaktywowanej Szkole Podstawoawej nr 5.

Władze osiedla zwróciły się również o wykonanie remontu Willi NOT wraz z renowacją kompleksu parkowego, przebudowę placu zabaw przy ulicy Ogrodowej, renowację pomnika „Bojownikom z terenu Sierszy i okolic”, wykonanie nowej zadaszonej piaskownicy na placu zabaw przy ulicy Robotniczej oraz o remont urządzeń służących do zabawy na placu zabaw przy ulicy Grunwaldzkiej 97 a.

Ponadto w piśmie z propozycjami budżetowymi, które przewodniczący Rady Osiedla Siersza – Marian Kokoszka skierował do burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka, znalazł się się wniosek o podjęcie starań o przejęcie na rzecz Gminy Trzebinia stadionu po KS „Górnik” Siersza i jego zagospodarowanie na cele sportowe i rekreacyjne dla mieszkańców Sierszy i sąsiednich osiedli.

Robert Siwek

Na zdjęciu mecz piłkarski rozgrywany na niszczejącym od lat stadionie po KS „Górnik” Siersza.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij