Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Siersza złożyła blisko czterdzieści wniosków

Siersza złożyła blisko czterdzieści wniosków

Opublikowano:

Blisko czterdzieści różnych wniosków do budżetu Gminy Trzebinia na rok 2017 złożyła nowa Rada Osiedla Siersza. Przy czym większość z nich dotyczy remontów i budowy dróg na największym trzebińskim osiedlu.

W zakresie remontów dróg zwrócono się do władz gminy o wykonanie III etapu przebudowy ulicy 22-stycznia wraz chodnikiem oraz o przeprowadzenie remontów ulic: Stawowej, Robotniczej od ulicy Szczakowskiej do lasu, Dyrekcyjnej, Braci Romockich, Żeromskiego, Niecałej, Brzozowej, Dębowej i Grzybowej (po dokonaniu regulacji własności).

Wnioski dotyczące budowy dróg obejmują ulice: Sportową (II etap), Robotniczą (połączenie z Zieloną), Sobieskiego – Boczną, Partyzantów (od Szczakowskiej do mostku, wraz z jego przebudową), Ciężkowicką (od Stawowej do Ciężkowickiej 30), Stara Maszyna do nr 2B, Zieloną (końcówka), Dembowskiego – Boczną, Dębową do nr 30, Jodłową, Sosnową, Piaskową do nr 2B i Polną.

Ponadto zwrócono się o remont chodnika przy ulicy Wierzbowej, odwodnienie ulicy Polnej i końcówki ulicy Wyzwolenia oraz wykup gruntu pod drogę Ciężkowicka 3 – Ciężkowicka 3B.

Jeśli idzie o inwestycje związane z oświetleniem rada wystąpiła o wykonanie oświetlenia placu zabaw przy ulicy Robotniczej, wykonanie oświetlenia ulicy Młyńskiej i Zielonej oraz montaż oświetlenia przy ulicy Piaskowej 2B.

W celu poprawy bezpieczeństwa zawnioskowano o instalację monitoringu na placu zabaw przy ulicy Ogrodowej.

Zwrócono się również o wkupienie na rzecz gminy od spółek górniczych stadionu sportowego po KS Górnik Siersza wraz z przyległym terenem oraz działki po odkrytym basenie kąpielowym.

Pozostałe wnioski obejmują: kontynuację remontu Willi NOT, zakup koszy na śmieci i ich ustawienie na osiedlu oraz pomniejszenie boiska do piłki nożnej na Górach Luszowskich do wymiarów boiska do piłki ręcznej.

Ponadto zawnioskowano o zwiększenie kwoty do dyspozycji Rady Osiedla do wysokości 10 złotych na jednego mieszkańca, a jednocześnie zgłoszono postulat o zwiększenie ilości przygotowywanych przez gminę wniosków o środki unijne na realizację zadań inwestycyjno-remontowych.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij