Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Trzeba odwodnić ulicę Karniowicką i Przy Grobli

Trzeba odwodnić ulicę Karniowicką i Przy Grobli

Opublikowano:

Bożena Adamczyk – młoszowska radna i zarazem sołtys wspomnianej miejscowości zaapelowała podczas sesji Rady Miasta Trzebini do władz samorządowych o podjęcie działań zmierzających do wykonania odwodnienia ulicy Karniowickiej oraz ulicy Przy Grobli w Młoszowej.


– Po każdych większych opadach ulica Karniowicka jest zanieczyszczana kamieniami i mułem, który w części spływa również na ulicę Florkiewicza. Taki stan rzeczy mocno utrudnia ruch samochodowy i pieszy oraz stwarza dla tego ruchu zagrożenie. Ponadto przy ulicy Karniowickiej mieszka osoba niepełnosprawna, która stale musi mieć zapewniony drożny dojazd do swojej posesji. Okoliczni mieszkańcy od lat upominają się o odwodnienie tej ulicy – przedstawiła dramatyczną sytuację mieszkańców Bożena Adamczyk.

– Odwodnienie potrzebne jest również na ulicy Przy Grobli, która łączy się z drogą krajową. Mieszkają przy niej starsi państwo, których dom jest systematycznie zalewany podczas intensywnych opadów deszczu – powiedziała Bożena Adamczyk.

Według Bożeny Adamczyk obie inwestycje wcale nie muszą być drogie. Tym bardziej że wody opadowe z obu ulic można skierować do koryta pobliskiego potoku Młoszówka.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij