Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > W Bolęcinie kupią piłę, kosiarkę i cymbergaja

W Bolęcinie kupią piłę, kosiarkę i cymbergaja

Opublikowano:

Przyszłoroczny fundusz sołecki dla Bolęcina wyniesie 28.211 złotych. O sposobie wydatkowania tych pieniędzy mieszkańcy wsi zdecydowali podczas zebrania sołeckiego.


Na opracowanie dokumentacji projektowej budowy siłowni zewnętrznej postanowiono przeznaczyć 4.500 zł. Na zakup zamykanej tablicy ogłoszeń zarezerwowano 1.500 zł. Z kolei 4.400 zł. zarezerwowano na zakup specjalnej piły spalinowej dla miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Dalsze 3.000 zł. postanowiono przeznaczyć dla Trzebińskiego Centrum Kultury na zakup nagłośnienia, na co składają się także inne trzebińskie sołectwa. Natomiast 1.800 zł. mieszkańcy zdecydowali wydatkować na zakup cymbergaja dla czterech osób na potrzeby Wiejskiego Domu Kultury. Ponadto zaplanowano zakup za 2.500 zł kosiarki spalinowej z napędem dla sołectwa oraz sfinansowanie montażu 2 lamp oświetleniowych przy ulicy Krakowskiej, na co zabezpieczono 3.500 zł.

Oprócz tego mieszkańcy zdecydowali o przeznaczeniu 7.011 zł na organizację imprez promujących Bolęcin. W tym przypadku wydatki obejmą: zakup lodówki i garnka na pieczone na potrzeby sołectwa, organizację Dnia Dziecka i Dni Bolęcina oraz koszty oprawy muzycznej, ubezpieczenia i zabezpieczenia medycznego.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij