Wtorek, 25 czerwca 2024 | Łucji, Wilhelma
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > W Czyżówce chcą przebudować centrum

W Czyżówce chcą przebudować centrum

Opublikowano:

Fundusz sołecki Czyżówki na rok 2016 wynosi 23.161 zł. Pieniądze te zostaną wydatkowane na realizację zadań związanych z kulturą, poprawą bezpieczeństwa publicznego oraz modernizacją i rozbudową infrastruktury komunalnej.


Na wykonanie monitoringu przy Wiejskim Domu Kultury zarezerwowano 3.400 zł. Na doposażenie placu zabaw obejmujące zakup podwójnej huśtawki i jej montaż na bezpiecznym podłożu zabezpieczono 3.800 zł. Z kolei na zakup krzeseł, stołów i szafy do Wiejskiego Domu Kultury przeznaczono 4.404 zł. Natomiast 7.056 zł zarezerwowano na organizację imprez integracyjnych dla mieszkańców sołectwa, w tym na Dzień Dziecka oraz Konkurs Piosenki Biesiadnej.

Oprócz tego wygospodarowano w tegorocznym funduszu sołeckim 4.500 zł na opracowanie projektu nowego zagospodarowania centrum wsi.

– Nasi mieszkańcy już kilka lat temu wyszli z pomysłem przebudowy centrum sołectwa w rejonie kaplicy. Celem tego przedsięwzięcia ma być z jednej strony uspokojenie ruchu drogowego w centrum wsi poprzez zabudowę w jezdni na skrzyżowaniu mini-ronda. Z drugiej zaś strony zadanie będzie miało na celu poprawę wizerunku centralnej części sołectwa, do czego ma się przysłużyć nowe ukształtowanie małej architektury. W 2016 roku chcemy opracować projekt tego przedsięwzięcia, natomiast jego realizacja nastąpiłaby już w latach następnych – informuje Halina Henc, sołtys Czyżówki.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij