Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > W Dulowej poszerzą cmentarz

W Dulowej poszerzą cmentarz

Opublikowano:

Od wielu lat mówiło się o potrzebie rozbudowy cmentarza w Dulowej. Wkrótce powinny rozpocząć się prace budowlane przy jego poszerzeniu. W efekcie powstanie kilkaset nowych miejsc grobowych.

W drugiej połowie czerwca 2016 roku Gmina Trzebinia ogłosiła przetarg na realizację I etapu zadania obejmującego poszerzenie cmentarza komunalnego w Dulowej. Oferty firm zainteresowanych realizacją tej inwestycji będą przyjmowanie do 4 lipca 2016 roku.

Planowany zakres robót obejmie między innymi: karczowanie i wyrównanie terenu, budowę kanalizacji deszczowej wraz z drenażem, budowę sieci elektrycznej wraz z zabudową 8 latarni parkowych, wykonanie sieci wodociągowej, wykonanie ogrodzenia, budowę parkingu oraz wykonanie alejki w podbudowie od strony bramy głównej i alejek wzdłuż części kwartałów.

Nowa część cmentarza w Dulowej zostanie usytuowana po zachodniej stronie obecnej nekropolii, czyli od strony Młoszowej. Pomieści ona aż 654 miejsca grobowe, w tym 78 murowanych pojedynczych, 452 murowane podwójne, 66 pojedynczych ziemnych i 57 dziecięcych.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij