Sobota, 16 grudnia 2017 | Albiny, Zdzisławy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Lgocie postawili na szkołę i dom kultury

W Lgocie postawili na szkołę i dom kultury

Opublikowano:

Podczas zebrania wiejskiego w dniu 20 września 2016 roku mieszkańcy Lgoty zdecydowali o przeznaczeniu pieniędzy z funduszu sołeckiego na 2017 rok.

Przyszłoroczny fundusz sołecki Lgoty opiewa na kwotę 29.643 złotych i 40 groszy.

Zgodnie z propozycją sołtysa – Zdzisława Ścigaja zdecydowana większość mieszkańców wsi opowiedziała się za wydatkowaniem wspomnianych pieniędzy na realizację prac modernizacyjno-remontowych w miejscowej szkole oraz w domu kultury.

I tak aż 20.000 złotych mieszkańcy zdecydowali się przeznaczyć na wymianę lamp oświetleniowych w Szkole Podstawowej w Lgocie, a pozostałą kwotę – tj. 9.643 złote i 40 groszy postanowiono wydatkować na renowację parkietu w Wiejskim Domu Kultury w Lgocie.

(RS)

drukuj
  • Mini

    A co z obiecanym asfaltem na ul. Nowej? Sołtys od paru lat twierdził, że droga będzie jak tylko będą domy wzdłuż niej. Teraz domy są, a drogi dalej nie ma, i jak widać nie będzie. Ludzie muszą dojeżdżać do domów po polnej drodze, która w okresie zimowym zamienia się w totalne bajoro. Co roku w tym błocie topią się samochody. Średnio jeden na tydzień. A z każdym rokiem jest gorzej. Ziemia jest już na tyle wyjeżdżona, że tworzą się coraz większe koleiny. Samochody harują podwoziem, a jak już się jakiś utopi w bagnie, które tam powstaje po zimie i częstych ulewach, to nie raz przy wyciąganiu się uszkadza. Ile jeszcze będziemy czekać na drogę? Sołtys asfalt przed domem ma, a mieszkańców Lgoty ma, ale w dupie!

  • wTrzebini.pl

    Zainteresujemy się bliżej sprawą i poświęcimy jej osobny artykuł. Odwiedzimy ulicę Nową w Lgocie, by zobaczyć jak trakt wygląda, a ponadto zapytamy sołtysa i władze miasta jakie działania podejmują, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób tam zamieszkałych.

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Marlene_wtrzebini_B_368x180
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Minął rok od czasu, gdy Adam Adamczyk ponownie objął stanowisko burmistrza Trzebini. Jak oceniasz jego pracę na rzecz mieszkańców?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij