Wtorek, 12 grudnia 2017 | Aleksandra, Adelajdy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Lgocie przytną gałęzie na lipach

W Lgocie przytną gałęzie na lipach

Opublikowano:

W najbliższym czasie przeprowadzona zostanie korekta pielęgnacyjna na starych lipach, które rosną w centrum Lgoty oraz w pobliżu zabytkowej kaplicy usytuowanej przy skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Trzebinia – Olkusz z drogą w kierunku Krzeszowic.

Na ten cel podczas ostatniego zebrania wiejskiego w Lgocie postanowiono przeznaczyć 3.311 złotych z tegorocznego funduszu sołeckiego, które pierwotnie były przeznaczone na renowację parkietu w Wiejskim Domu Kultury, ale nie udało się ich wykorzystać, gdyż żadna z firm nie chciała się podjąć tego zadania za tak niską kwotę.

– W centrum wsi mamy kamerę monitorująca najbliższą okolicę, ale aktualnie jest ona ślepa, gdyż gałęzie uniemożliwiają dokładną obserwację terenu. Po za tym kierowcy busów narzekają, że gałęzie ocierają się o ich pojazdy – uzasadnił potrzebę przeprowadzenia korekty pielęgnacyjnej na lipach Zdzisław Ścigaj, sołtys Lgoty.

(RS)

drukuj
  • Rynek

    Na tym rynku jest istna dżungla tam nie tylko busy mają problemy ale przede wszystkim ludzie którzy zamiast iść chodnikiem to chodzą drogą i stwarzają niebezpieczeństwo. Ten busz jest już od kilku lat i pan sołtys nic z tym nie robi.

  • wTrzebini.pl

    Na zebraniu wiejskim sołtys mówił, że już kilkakrotnie interweniował w tej sprawie. Dlatego przypisywanie sołtysowi, że „nic z tym nie robi” wydaje się czystą złośliwością. Miejmy nadzieję, że po przeprowadzeniu korekty drzew sytuacja ulegnie zdecydowanej poprawie.

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Marlene_wtrzebini_B_368x180
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Minął rok od czasu, gdy Adam Adamczyk ponownie objął stanowisko burmistrza Trzebini. Jak oceniasz jego pracę na rzecz mieszkańców?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij