Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Młoszowej trzeba lepiej oznakować przejście

W Młoszowej trzeba lepiej oznakować przejście

Opublikowano:

Bożena Adamczyk – sołtys Młoszowej zabiega w imieniu mieszkańców o lepsze oznakowanie niebezpiecznego przejścia dla pieszych na drodze krajowej – ulicy Krakowskiej w centrum tej miejscowości.

Temat poruszyła na styczniowej (27.01.2017) sesji Rady Miasta Trzebini.

– Na tym przejściu w ostatnich latach doszło do kilku kolizji oraz kilku potrąceń pieszych, w tym trzech wypadków ze skutkiem śmiertelnym – nakreśliła obraz tego niebezpiecznego miejsca Bożena Adamczyk, sołtys Młoszowej i zarazem radna miejska.

Co prawda w 2017 roku za pieniądze z funduszu sołeckiego rejon wspomnianego przejścia ma zostać doświetlony, ale szefowa wsi obawia się, że to rozwiązanie tylko częściowo poprawi sytuację i do radykalnego rozwiązania problemu potrzebne jest lepsze oznakowanie przejścia, by było ono dobrze widoczne dla tysięcy kierowców przejeżdżających każdego dnia przez środek wsi.

– Od 2011 roku wielokrotnie kierowaliśmy pisma do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która administruje ulicą Karkowską w Młoszowej o lepsze oznakowanie niebezpiecznego przejścia poprzez montaż oznaczeń kasetonowych bądź montaż tzw. wizualnego przejścia aktywnego. Administrator drogi broni się jednak przed montażem dodatkowych oznakowań, dlatego chciałam prosić burmistrza o poparcie naszych starań w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – zaapelowała Bożena Adamczyk.

Robert Siwek

Na zdjęciu niebezpieczne przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Florkiewicza i Szembeka w centrum Młoszowej (Fot.: Robert Siwek 2016)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij