Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Myślachowicach budują plac zabaw

W Myślachowicach budują plac zabaw

Opublikowano:

Od kilku dni w Myślachowicach trwają intensywne prace przy budowie nowego placu zabaw. Obiekt powstaje na terenach rekreacyjnych w bezpośrednim sąsiedztwie miejscowego parku.

Inwestycję realizuje wyłoniona przez Gminę Trzebinia w postępowaniu przetargowym Firma Budowlana KRISBUD z Karniowic. Jej koszt to blisko 238 tysięcy złotych.

Zadanie obejmuje między innymi: wykonanie bezpiecznej, elastycznej nawierzchni placu zabaw o powierzchni ponad 400 m2, montaż siedmiu urządzeń zabawowych (w tym huśtawek, urządzeń wspinaczkowych, wież połączonych mostkami), wykonanie chodnika z kostki brukowej, montaż ławek i koszy na śmieci oraz ogrodzenie terenu.

– Cieszymy się, że budowa nowego placu zabaw wreszcie się rozpoczęła. Jest on bardzo potrzebny, bo w Myślachowicach mieszka naprawdę sporo młodych ludzi, którzy mają małe dzieci i obiekt ten będzie na pewno dobrze wykorzystany. Tym bardziej, że pod ubiegłoroczną petycją do władz o jego jak najszybszą budowę podpisało się ponad 500 mieszkańców naszej wsi – mówi Jacek Woch, sołtys Myślachowic.

– Nasz poprzedni i mocno już wysłużony plac zabaw znajdował się na działce przy szkole, gdzie budowana jest obecnie sala gimnastyczna, dlatego siłą rzeczy został on w ubiegłym roku zlikwidowany. Od tego czasu nasza druga co do wielkości wieś w gminie nie ma placu zabaw. Mam jednak nadzieję, że jeszcze podczas tegorocznych wakacji najmłodsi mieszkańcy Myślachowic będą mogli skorzystać nowego, bezpiecznego i nowoczesnego obiektu – dodaje Jacek Woch.

(RS)

Na zdjęciu sołtys Myślachowic – Jacek Woch pokazuje miejsce, gdzie budowany jest nowy plac zabaw.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij