Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Myślachowicach stanął nowy plac zabaw

W Myślachowicach stanął nowy plac zabaw

Opublikowano:

Za dwa, trzy tygodnie, gdy wykonane zostaną niezbędne odbiory techniczne, maluchy z Myślachowic będą mogły się bawić na nowym placu zabaw, którego budowa właśnie się zakończyła.


Poprzedni i mocno już wysłużony plac zabaw znajdował się na działce przy szkole, gdzie budowana jest obecnie sala gimnastyczna, dlatego siłą rzeczy został on w ubiegłym roku zlikwidowany. Od tego czasu druga co do wielkości wieś w Gminie Trzebinia nie miała placu zabaw.

Myślachowiczanie wraz z miejscowym sołtysem Jackiem Wochem mocno zbiegali o budowę nowego obiektu. Pod ubiegłoroczną petycją do władz gminy o jak najszybsze  wykonanie nowego placu zabaw podpisało się ponad 500 mieszkańców mieszkańców Myślachowic.

Wiosną Gmina Trzebinia ogłosiła przetarg na realizację tego zadania, wyłoniono wykonawcę prac i przystąpiono do budowy.

Przedsięwzięcie objęło między innymi: wykonanie bezpiecznej, elastycznej nawierzchni placu zabaw o powierzchni ponad 400 m2, montaż siedmiu urządzeń zabawowych (w tym huśtawek, urządzeń wspinaczkowych, wież połączonych mostkami), wykonanie chodnika z kostki brukowej, montaż ławek i koszy na śmieci oraz ogrodzenie terenu. Koszt inwestycji to blisko 238 tysięcy złotych.

– Mam nadzieję, że w przeciągu dwóch, najpóźniej trzech tygodni uda się wykonać wszystkie niezbędne odbiory i gmina uzyska zgodę na użytkowanie nowego placu zabaw. Wtedy urządzimy jego oficjalne otwarcie, na które zaprosimy dzieci wraz rodzicami i dziadkami – zapowiada Jacek Woch, sołtys Myślachowic.

Robert Siwek

Na zdjęciu fragment nowego plac zabaw w Myślachowicach.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij