Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Pile Kościeleckiej stawiają na drogi i chodnik

W Pile Kościeleckiej stawiają na drogi i chodnik

Opublikowano:

W imieniu mieszkańców Piły Kościeleckiej sołtys tej miejscowości i zarazem gminny radny – Kazimierz Ludwikowski zgłosił do budżetu Gminy Trzebinia na 2018 rok trzy wnioski inwestycyjne, które wymagają pilnej realizacji.


Pierwszy z nich dotyczy potrzeby przeprowadzenia generalnego remontu ulicy Jaśminowej, która w połowie należy do Piły Kościeleckiej, a w drugiej połowie do Sołectwa Młoszowa.

W kolejnym wniosku Kazimierz Ludwikowski poprosił władze gminy o położenie nakładki asfaltowej na 150 metrowym odcinku ulicy Leśnej, nadmieniając jednocześnie, że podbudowa na tej ulicy została wykonana już w 2008 roku, a jej asfaltowanie jest przekładane z roku na rok.

Trzeci wniosek to prośba o zapewnienie przez gminę dofinansowania do budowy przez Powiat Chrzanowski chodnika przy drodze powiatowej – ulicy Krakowskiej w Pile Kościeleckiej.

– Ta inwestycja będzie dobrze służyła poprawie bezpieczeństwa naszych mieszkańców, którzy pieszo poruszają się wzdłuż tej coraz bardziej ruchliwej drogi – podkreśla Kazimierz Ludwikowski.

– Po wybudowaniu chodnika przy ulicy Krakowskiej będzie można dyskutować o ewentualnym zwiększeniu dopuszczalnej prędkości pojazdów na tej ulicy, o co zabiegają niektórzy kierowcy – dodaje Kazimierz Ludwikowski.

(RS)

Na zdjęciu sołtys Kazimierz Ludwikowski na ścieżce pieszo-rowerowej w Pile Kościeleckiej.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij