Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy chcą budowy kanalizacji

W Sierszy chcą budowy kanalizacji

Opublikowano:

Radna Barbara Dębiec zwróciła się do władz gminy z prośbą o współfinansowanie wraz Rejonowym Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie budowy kanalizacji sanitarnej w południowej części Osiedla Siersza.

Temat został poruszony na sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 1 grudnia 2017 roku.

– Mieszkańcy Sierszy od dawna upominają się o skanalizowanie ulic: Chrzanowskiej i Polnej oraz dotychczas nie skanalizowanej części ulicy Ogrodowej. Ukształtowanie terenu sprawia, że ścieki płynęłyby z góry do pobliskiej oczyszczalni i nie byłoby konieczności budowy kosztownych przepompowni. Ponadto przy ulicy Ogrodowej jest duża działka gminna, która ma zostać podzielona i przeznaczona pod budownictwo. Dlatego dobrze by się stało, gdyby na początek chociaż część tego terenu została skanalizowana – zwróciła się do trzebińskich władz samorządowych Barbara Dębiec.

– Rozmawiałam w tej sprawie w Rejonowym Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Chrzanowie. Ze względu na zbyt małą ilość mieszkańców na jeden kilometr przyszłej sieci inwestycja ta nie może liczyć na unijne dofinansowanie. Dlatego szansą na powstanie kanalizacji w tym terenie jest jej współfinansowanie przez gminę oraz RPWiK, o co bardzo bym prosiła – dodała Barbara Dębiec.

(RS)

Na zdjęciu widok z Gór Luszowskich w kierunku Elektrowni Siersza.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij