Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy liczą na nowoczesne oświetlenie

W Sierszy liczą na nowoczesne oświetlenie

Opublikowano:

W związku z planowaną modernizacją oświetlenia ulicznego w naszej gminie Rada Osiedla Siersza skierowała do burmistrza Trzebini wniosek o wymianę przestarzałych rtęciowych lamp oświetleniowych, które znajdują się jeszcze na tym największym trzebińskim osiedlu.


Zaproponowano, by modernizacją oświetlenia objąć: ulicę Jana III Sobieskiego, ulicę Leśną od skrzyżowania z ulicą Szczakowską do ulicy Wyzwolenia, ulicę Wyzwolenia do ulicy Łukowej oraz ulicę Łukową.

– To właśnie na wspomnianych ulicach w większości są jeszcze zamontowane lampy rtęciowe, które nie powinny być już eksploatowane – mówi Marian Kokoszka, przewodniczący Rady Osiedla Siersza.

– W bieżącym roku firma Tauron przewiduje modernizację oświetlenia ulicznego w gminie. Na naszym osiedlu może to być około 30 punktów oświetleniowych. Wymieniane są przede wszystkim przestarzałe lampy rtęciowe na nowoczesne oświetlenie typu led w jednym ciągu ulicy. Liczymy, że i nasze osiedle zostanie objęte tymi pracami – dodaje Marian Kokoszka.

(RS)

Na zdjęciu widok z Gór Luszowskich na Osiedle Siersza.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij