Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > W Sierszy rok czekali na załatanie dziur w drogach

W Sierszy rok czekali na załatanie dziur w drogach

Opublikowano:

Aż rok czasu potrzebowała Gmina Trzebinia pod rządami burmistrza Adama Adamczyka, by załatać dziury w niektórych gminnych ulicach na terenie Sierszy, które powstały jeszcze po poprzedniej zimie, obejmującej przełom 2014 i 2015 roku.


Tak było w przypadku ulicy Dembowskiego oraz ulicy 22-Stycznia. Mimo, że tą drugą ulicą jeżdżą autobusy komunikacji miejskiej w kierunku Gaja, Osiedla Energetyków, Elektrowni Siersza i Czyżówki, a wielu kierowców korzysta z niej jako skrótu w drodze z Chrzanowa w kierunku Olkusza, to przez cały 2015 gmina nie potrafiła zadbać o naprawienie jej nawierzchni.

Dopiero w ostatnich tygodniach gminie udało się załatać dziury w gminnych ulicach w Sierszy. Pocieszające jest to, że wstawione w miejsce ubytków „plomby” wyglądają solidnie i jak na razie trzymają się bardzo dobrze.

Wracając jeszcze do ubiegłorocznego łatania dziur w gminnych drogach zastanawiające, niezrozumiałe i bulwersujące jest to, że na realizację napraw bieżących dróg w 2015 roku władze gminy przeznaczyły aż 400 tysięcy złotych, a mimo to przez cały rok nie udało się załatać wszystkich dziur w gminnych ulicach nie tylko w Sierszy, ale też w innych trzebińskich osiedlach i sołectwach.

Natomiast w roku 2014 Gmina Trzebinia na naprawy bieżące dróg wydatkowała kwotę wynoszą nieco ponad 246 tysięcy złotych i w kwestii napraw bieżących o gminne drogi udało się wówczas należycie zadbać. Wtedy jednak Trzebinią rządził nie Adam Adamczyk, ale ktoś zupełnie inny.

Robert SIWEK

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij