Mieszkańcy Sierszy zaakceptowali sugestię Instytutu Pamięci Narodowej i ostatecznie zgodzili się, by przebiegająca przez to osiedle ulica 22 Stycznia nosiła nazwę rozszerzoną.
W sprawie nazwy ulicy 22 Stycznia mieszkańcy Sierszy spotykali się na przestrzeni ostatnich miesięcy aż trzy razy. Za pierwszym i drugim razem ustalono, by nie zmieniać nazwy ulicy, a jedynie uzasadnienie jej nadania, by upamiętniała ona nie dzień wyzwolenia Sierszy spod okupacji hitlerowskiej, ale dzień wybuchu Powstania Styczniowego.
Instytut Pamięci Narodowej nie zaakceptował jednak takiego rozwiązania i zasugerował jednocześnie, że jeśli ulica ma upamiętniać dzień wybuchu Powstania Styczniowego, to powinna ona nosić nazwę rozszerzoną o brzmieniu: „ul. 22 Stycznia 1863 r.”
Podczas zebrania poświęconego tej sprawie, jakie odbyło się w dniu 2 sierpnia 2017 roku w Willi NOT w Sierszy, mieszkańcy osiedla zgodzili się ostatecznie na rozwiązanie zaproponowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczynili to jednak z wyraźną dezaprobatą i zarazem obawą, że ich dalszy upór przy obronie dotychczasowej nazwy ulicy mógłby doprowadzić do tego, iż wojewoda mógłby nadać jej zupełnie nową nazwę, a ta niekoniecznie musiałaby przypaść okolicznym mieszkańcom do gustu.
(RS)
Na zdjęciu Willa NOT w Sierszy, w której odbywają się posiedzenia Rady Osiedla Siersza.