Wtorek, 25 czerwca 2024 | Łucji, Wilhelma
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > W Sierszy zaakceptowali sugestię IPN

W Sierszy zaakceptowali sugestię IPN

Opublikowano:

Mieszkańcy Sierszy zaakceptowali sugestię Instytutu Pamięci Narodowej i ostatecznie zgodzili się, by przebiegająca przez to osiedle ulica 22 Stycznia nosiła nazwę rozszerzoną.


W sprawie nazwy ulicy 22 Stycznia mieszkańcy Sierszy spotykali się na przestrzeni ostatnich miesięcy aż trzy razy. Za pierwszym i drugim razem ustalono, by nie zmieniać nazwy ulicy, a jedynie uzasadnienie jej nadania, by upamiętniała ona nie dzień wyzwolenia Sierszy spod okupacji hitlerowskiej, ale dzień wybuchu Powstania Styczniowego.

Instytut Pamięci Narodowej nie zaakceptował jednak takiego rozwiązania i zasugerował jednocześnie, że jeśli ulica ma upamiętniać dzień wybuchu Powstania Styczniowego, to powinna ona nosić nazwę rozszerzoną o brzmieniu: „ul. 22 Stycznia 1863 r.”

Podczas zebrania poświęconego tej sprawie, jakie odbyło się w dniu 2 sierpnia 2017 roku w Willi NOT w Sierszy, mieszkańcy osiedla zgodzili się ostatecznie na rozwiązanie zaproponowane przez Instytut Pamięci Narodowej. Uczynili to jednak z wyraźną dezaprobatą i zarazem obawą, że ich dalszy upór przy obronie dotychczasowej nazwy ulicy mógłby doprowadzić do tego, iż wojewoda mógłby nadać jej zupełnie nową nazwę, a ta niekoniecznie musiałaby przypaść okolicznym mieszkańcom do gustu.

(RS)

Na zdjęciu Willa NOT w Sierszy, w której odbywają się posiedzenia Rady Osiedla Siersza.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij