Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Węzeł gordyjski na Piaskach czyli ulica Mickiewicza

Węzeł gordyjski na Piaskach czyli ulica Mickiewicza

Opublikowano:

Przed laty na wyraźny wniosek mieszkańców na ulicy Mickiewicza na terenie Osiedla Piaski wprowadzono ruch jednokierunkowy. Rozwiązanie to tylko połowiczne przyniosło pozytywne skutki.


Nowa organizacja ruchu na ulicy Mickiewicza przyczyniła się z jednej strony do uspokojenia ruchu samochodowego w tym rejonie osiedla, co jest niewątpliwą zaletą i powodem do satysfakcji dla części mieszkańców. Jednakże z uwagi, iż połowa tej wąskiej ulicy, która nie posiada chodnika, jest wykorzystywana przez okolicznych mieszkańców jak i osoby przyjezdne do parkowania samochodów, to też nierzadko zdarzają się sytuacje, że piesi przemieszczający się tą ulicą nie mają się gdzie podziać przed nadjeżdżającymi samochodami.

– Taki stan rzeczy jest szczególnie niebezpieczny dla matek prowadzących wózki z dziećmi jak i dzieci idących do szkoły bądź z niej wracających – podkreślił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini Wojciech Hajduk, radny i zarazem przewodniczący Rady Osiedla Piaski.

– Dlatego apeluję do burmistrza, miejskich urzędników i policji o przeprowadzenie kontroli bezpieczeństwa na ulicy Mickiewicza oraz o zastanowienie się nad tym, jak w mądry sposób rozwiązać zaistniały problem – dodał Wojciech Hajduk.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij