Piątek, 19 kwietnia 2024 | Adolfa, Tymona
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Z osiedli i sołectw > Zaniedbują gminną zieleń na Osiedlu ZWM

Zaniedbują gminną zieleń na Osiedlu ZWM

Opublikowano:

Podczas sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 28 czerwca 2016 roku przewodnicząca Rady Osiedla ZWM – Teresa Jarczyk zwróciła uwagę władzom miasta na zaniedbania w zakresie utrzymania należących do Gminy Trzebinia terenów zielonych na wspomnianym osiedlu i na jego obrzeżach.

– Są miejsca, gdzie trawy nie były jeszcze w tym roku koszone, a tam gdzie zostały skoszone nikt ich nie zebrał, dlatego teraz gniją i śmierdzą. Również żywopłoty nie były przycinane, co utrudnia przejście po chodnikach i widoczność kierowcom. Nasze dotychczasowe interwencje w tej sprawie nic nie dały, bo tłumaczono nam, że są ważniejsze sprawy jak przygotowania do przejazdu kolarzy przez gminę czy Dni Trzebini – mówiła poirytowana Teresa Jarczyk.

Przewodnicząca wskazała, że zaniedbania w zakresie utrzymania gminnej zieleni dotyczą między innymi parkingu przy łuku ulicy Młoszowskiej (naprzeciwko bloku nr 10), terenu w rejonie osiedlowego baru czy też położonej już wewnątrz osiedla siłowni na wolnym powietrzu oraz placu zabaw. Dodała ponadto, że trawy przy przystankach autobusowych i śmietnikach powinny być koszone w szerszym zakresie niż ma to miejsce do tej pory.

– Rozumiem, że firma zajmująca się utrzymaniem gminnej zieleni ma kłopoty finansowe, ale wielu naszych mieszkańców też nie ma pieniędzy, a podatki muszą płacić – podsumowała Teresa Jarczyk.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij