Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zebrania wiejskie w Pile Kościeleckiej i w Lgocie

Zebrania wiejskie w Pile Kościeleckiej i w Lgocie

Opublikowano:

W najbliższych dniach odbędą się zebrania mieszkańców w kolejnych trzebińskich sołectwach. Tym razem w Pile Kościeleckiej i w Lgocie.

Zebranie wiejskie w Pile Kościeleckiej zostało zaplanowane na wtorek 19 września 2017 roku w miejscowym Wiejskim Domu Kultury. Rozpoczęcie przewidziano o godzinie 17.00.

Głównym tematem spotkania mieszkańców będzie podjęcie uchwały w sprawie rozdysponowania pieniędzy z funduszu sołeckiego na 2018 rok. Ponadto przewidziano zapytania, dyskusję i wolne wnioski.

Warto dodać, że sołtys Piły Kościeleckiej – Kazimierz Ludwikowski zaprosił na zebranie starostę chrzanowskiego, burmistrza Trzebini oraz dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie.

***

Dzień później to jest w środę 20 września 2017 roku odbędzie się zebranie wiejskie w Lgocie. Będzie ono miało miejsce w miejscowym Wiejskim Domu Kultury, a jego rozpoczęcie nastąpi o godzinie 17.00.

W pierwszej części zebrania zaplanowano przedstawienie zadań zrealizowanych w sołectwie w 2017 roku, omówienie propozycji do budżetu Gminy Trzebinia na 2018 rok oraz podjęcie uchwały o podziale środków finansowych z funduszu sołeckiego na 2018 rok.

W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że sołtys Lgoty – Zdzisław Ścigaj proponuje, by całość przyszłorocznego funduszu sołeckiego (35.919;30 złotych) przeznaczyć na renowację kaplicy zlokalizowanej na terenie gminnym przy skrzyżowaniu ulicy Trzebińskiej z ulicą Klonową.

W drugiej części zebrania wiejskiego w Lgocie zaplanowano omówienie spraw bieżących, w tym między innymi: przedstawienie informacji na temat planu zagospodarowania przestrzennego dla rozbudowy cmentarza komunalnego, przedstawienie projektu i kosztorysu renowacji kaplicy, omówienie wariantów obwodnicy Lgoty i Niesułowic oraz informację na temat koncepcji rozbudowy ulicy Nowej.

(RS)

Na zdjęciu zabytkowa kaplica u zbiegu ulic: Trzebińskiej i Klonowej w Lgocie. Fot.: Robert Siwek © 2015

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij