Piątek, 02 czerwca 2023 | Erazma, Marianny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Nasi lekkoatleci podbili Opole!

Nasi lekkoatleci podbili Opole!

Opublikowano:

Osiemnaście medali i kilka cennych rekordów życiowych – z takim dorobkiem wrócili z Otwartych Mistrzostw Województwa Opolskiego U16 i U14 młodzi lekkoatleci Klubu Sportowego Victoria Trzebinia.


Zawody zostały przeprowadzone na opolskim stadionie lekkoatletycznym, a uczestniczyli w nich młodzi sportowcy z województw: opolskiego, dolnośląskiego, łódzkiego i małopolskiego. W sumie odnotowano ponad pięćset osobo startów w różnych konkurencjach lekkoatletycznych.

– Brzydka pogoda i wiatr nie przeszkodziły naszym młodym zawodnikom w walce o medale i nowe rekordy życiowe. Ich systematyczna praca na treningach, ambicja i sportowe zaangażowanie zostały nagrodzone kolejnymi sukcesami – mówi Ewa Sierka, trenerka trzebińskich lekkoatletów.

– Był to nasz pierwszy start po przerwie wakacyjnej i zarazem jedyny sprawdzian przed udziałem w przyszły weekend w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych European Kids Athletic Games w Czechach – dodaje Ewa Sierka.

Podczas opolskich zawodów złote medale i mistrzostwo województwa opolskiego dla trzebińskiej ekipy uzyskali: Ewa Kowal (rzut dyskiem i pchnięcie kulą) oraz Mateusz Juszczak (skok wzwyż i skok w dal).

Z kolei srebrne medale i tytuły wicemistrzów województwa opolskiego zdobyli: Julia Gregorczyk (pchnięcie kulą i rzut dyskiem), Nikodem Liszka (bieg na 100 metrów i skok w dal) oraz Szymon Pulnar (rzut dyskiem).

Natomiast brązowe medale wywalczyli: Artur Łapcik (bieg na 300 i na 100 metrów), Mateusz Juszczak (rzut dyskiem), Wiktoria Łysiak (rzut dyskiem), Szymon Pulnar (pchnięcie kulą) oraz Zuzanna Sraga, Wiktoria Tryfanów, Sylwia Stasiuk i Julia Gregorczyk (sztafeta 4×100 metrów).

Ponadto warto odnotować wysokie czwarte miejsca, które uzyskali: Zuzanna Sraga (bieg na 100 metrów) oraz Kamil Petka (pchnięcie kulą i rzut dyskiem).

(RS)

Fot.: Archiwum KS Victoria Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij