Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Będzie sala gimnastyczna w Bolęcinie!

Będzie sala gimnastyczna w Bolęcinie!

Opublikowano:

Aż osiem firm wzięło udział w ogłoszonym przez Gminę Trzebinia przetargu na realizację dwóch zadań obejmujących budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie oraz przebudowę kotłowni gazowej we wspomnianej placówce oświatowej.

Zainteresowanie realizacją inwestycji wyraziły firmy z Sieprawia, Trzebini, Zabrza, Nowego Targu, Jaworzna, Ujanowic, Wielkich Dróg i Marcyporęby. Najdroższą ofertę opiewającą na 7.808.655 złotych złożyła F.H.U. „KALEMBA” z Sieprawia. Z kolei najtańszą ofertę przedstawiła firma Usługi Budowlane „GRESMAR” z Wielkich Dróg koło Skawiny, która zaproponowała realizację przedsięwzięcia za kwotę 3.940.920 złotych. I to najprawdopodobniej z tą właśnie firmą władze Gminy Trzebinia podpiszą umowę na realizację inwestycji.

Przyszła sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie będzie miała powierzchnię użytkową wynoszącą ponad 1109 metrów kwadratowych. Inwestycja obejmie m.in.: budowę kompletnego budynku wraz z niezbędnymi instalacjami (wodną, kanalizacyjną, elektryczną, grzewczą, wentylacyjną), wykonanie oświetlenia zewnętrznego, zagospodarowanie otoczenia, budowę miejsc postojowych i drogi pożarowej, wykonanie dojść i dojazdów oraz wyposażenie obiektu.

Oprócz tego przewidziano przebudowę mieszczącej się w szkole kotłowni gazowej. W tym przypadku prace obejmą m. in.: montaż nowego kotła gazowego o mocy 300 kW na potrzeby szkoły oraz przyszłej sali gimnastycznej.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 kwietnia 2023 roku.

Przypomnijmy, że o budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Bolęcinie w imieniu lokalnej społeczności od wielu lat upominała się Alicja Antoń – była radna z Bolęcina. O realizację tego zadania apelował również Franciszek Barnaś – wieloletni sołtys tej miejscowości.

Robert Siwek

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa w Bolęcinie. Fot.: Robert Siwek © 2017

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij