Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Dajmy te pieniądze na szpital

Dajmy te pieniądze na szpital

Opublikowano:

Marek Harwes – wiceprzewodniczący Rady Miasta Trzebini zaproponował, by 75 tysięcy złotych, które pierwotnie zostały zarezerwowane w budżecie Gminy Trzebinia na finansowanie dodatkowych patroli policyjnych, przeznaczyć na rzecz Szpitala Powiatowego w Chrzanowie.

– Na Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Trzebini wniosek o pomocy finansowej dla policji nie przeszedł. Dlatego zaproponowałem, by te pieniądze przeznaczyć na szpital. Wszyscy wiemy, jaka jest sytuacja finansowa szpitala, że jest zadłużony i niedofinansowany – mówił podczas majowej sesji Rady Miasta Trzebini jej wiceprzewodniczący Marek Harwes i zarazem zaapelował do pozostałych radnych o przemyślenie tej sprawy.

Radny podkreślił, że nikt na razie nie odwołał pandemii koronawirusa, a przestrzeganie związanych z zaistniałą sytuacją szpitalnych procedur jest kosztowne. Według niego finansowe wsparcie szpitala służyłoby poprawie bezpieczeństwa zarówno mieszkańców Gminy Trzebinia, jak i mieszkańców całego powiatu.

– Ja nie chcę tych pieniędzy dla nikogo, ale na to, by w tym ciężkim czasie epidemii koronawirusa wesprzeć szpital. Wierzę, że te pieniądze zostałyby wykorzystane we właściwy sposób – dodał Marek Harwes.

Temat został poruszony podczas sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 28 maja 2020 roku.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij