Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebinia zasługuje na halę sportowo-widowiskową

Trzebinia zasługuje na halę sportowo-widowiskową

Opublikowano:

Marzy mi się w Trzebini hala sportowo-widowiskowa. Miejsce, gdzie z udziałem licznej publiczności można by organizować wydarzenia sportowe i kulturalne oraz różne okolicznościowe imprezy.


Teraz mamy pełnię lata i nikt na razie nie myśli o organizacji jakichkolwiek imprez pod dachem, ale za kilka tygodni przyjdzie jesień, a potem zima.

A jesienią i zimą trafiają do mnie liczne relacje z imprez sportowych z udziałem dzieci oraz młodzieży z Trzebini, przede wszystkim młodych adeptów piłki nożnej i lekkiej atletyki. Imprezy, o których wspomniałem zwykle odbywają się w Olkuszu, Bochni, Oświęcimiu, Wadowicach, Brzeszczach, Krzeszowicach, Chrzanowie, Libiążu, ale nigdy nie w Trzebini.

Wtedy zwyczajnie żal mi tych młodych ludzi i żałuję, że nasze miasto nie posiada hali sportowej na miarę XXI wieku. Miejsca, gdzie młodzi trzebinianie, a zarazem młodzi pasjonaci sportu, na własnej ziemi mogli by toczyć sportową rywalizację z rówieśnikami z innych miast, do których tak często peregrynują jesienią i zimą.

Myślę, że jeśli kiedykolwiek władze naszego miasta podejmą się wyzwania budowy hali sportowej, to dobrze by się stało, by nie była to hala stricte sportowa, ale by była w niej również możliwość organizacji imprez kulturalnych, a w szczególności koncertów gwiazd estrady z udziałem większej liczby publiczności. Dlatego hala taka powinna mieć dobrze usytuowaną widownię na około 500-700 miejsc.

To ważne, bo organizacja takich imprez jest zwykle kosztowa i bilety na takie imprezy są z reguły drogie. A im publiczności na sali zmieści się więcej, tym lepiej, bo wtedy bilety mogą być tańsze (koszty można rozłożyć na większą ilość uczestników) i impreza staje się bardziej dostępna nawet dla mniej zamożnych osób.

Posiadanie nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej umożliwi również organizację różnych imprez okolicznościowych dla trzebińskiej społeczności i będzie służyło jej integracji. Przykładem może być tu Libiąż, który na swojej hali organizuje „Biesiady Patriotyczne” z okazji Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada.

Dlatego poddaję propozycję budowy w centrum Trzebini hali sportowo-widowiskowej. Jesienią przyszłego roku odbędą się kolejne wybory samorządowe i może któryś z kandydatów na przyszłego burmistrza albo jakieś z ugrupowań wystawiających kandydatów na radnych zechce wpisać ten postulat do swojego programu wyborczego. A jeszcze lepiej, gdy ktoś zechce ten postulat zrealizować.

Myślę, że skoro biedniejsze od Trzebini gminy posiadają swoje hale sportowo-widowiskowe, to tym bardziej  Trzebinia powinna taki obiekt posiadać. Mieszkańcy Trzebini na to zasługują.

Robert Siwek
kontakt@wtrzebini.pl

Na zdjęciu hala sportowo-widowiskowa w pobliskim Chrzanowie.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij