Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zróbmy rowerowy rajd wokół Trzebini

Zróbmy rowerowy rajd wokół Trzebini

Opublikowano:

Z roku na rok coraz więcej osób jeździ rekreacyjnie na rowerach i jednocześnie chętnie uczestniczy w rowerowych rajdach. Dlatego myślę, że warto zastawić się nad organizacją w naszym mieście rowerowej imprezy, która przyciągnie do Trzebini nowych cyklistów, a jednocześnie przyniesie pewne korzyści miastu i jego mieszkańcom.

Marzy mi się rowerowy rajd wokół Trzebini, którego uczestnicy przemierzaliby na dwóch kółkach ciekawe i malownicze trasy przede wszystkim w naszej gminie. Trzebinia posiada bowiem wiele atrakcyjnych i pięknych miejsc, które warto pokazać cyklistom z zewnątrz.

Balaton, Zalew Chechło i Kozi Bród, bolęciński Gliniak i tamtejsza skałka triasowa, Puszcza Dulowska, Rezerwat Ostra Góra na pograniczu Psar i Myślachowic, Zespół Pałacowo-Parkowy w Młoszowej, Dwór Zieleniewskich w Trzebini czy sanktuaria maryjne w Płokach i na trzebińskim Salwatorze to tylko niektóre miejsca, którymi można zainteresować rowerzystów w trakcie takiej rajdowej imprezy wokół naszego miasta.

Jestem przekonany, że wielu uczestników takiej rowerowej eskapady po trzebińskiej ziemi zechciałoby tutaj w celach rekreacyjnych wrócić częściej i to byłby już pewien sukces. Bowiem każda osoba, która przyjedzie do nas z zewnątrz musi przecież coś pić, jeść, a gdy zostanie na dłużej, to musi jeszcze gdzieś przenocować. A to szansa na dodatkowy zarobek dla właścicieli barów, kawiarni, restauracji, sklepów a nawet hoteli i osób wynajmujących miejsca noclegowe.

Rowerowy rajd wokół Trzebini byłby również świetną okazją do promocji miasta wśród jego uczestników, zwłaszcza tych z zewnątrz. Na tę okazję dla rajdowiczów warto byłoby przygotować coś w rodzaju niewielkiego przewodnika po Trzebini i jej okolicach, który przybliżałby każdemu najciekawsze miejsca w naszej gminie i zachęcałby do ich odwiedzenia.

By taki projekt odniósł sukces trzeba również pomyśleć o rozbudowie infrastruktury dla rowerzystów w naszej gminie – budowie przystanków rowerowych (miejsc odpoczynku), stworzeniu przynajmniej kilku bezobsługowych serwisów rowerowych, wyznaczeniu nowych szlaków rowerowych, nie zapominając o systematycznym odnawianiu tych, które już mamy.

Robert SIWEK

redaktor naczelny portalu wTrzebini.pl

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij