Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Trzebini daleko do liderów rozwoju

Trzebini daleko do liderów rozwoju

Opublikowano:

Gmina Trzebinia zajęła dalekie 137 miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich w ogłoszonym z końcem 2017 roku prestiżowym rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.


Niezależny ranking (nie opłacany przez gminy) został przygotowany przez ekspertów z Politechniki Warszawskiej, a przedsięwzięciu temu patronowały Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Eksperci z warszawskiej uczelni poddali ocenie wszystkie polskie gminy – tj. blisko 2.500 jednostek samorządu terytorialnego.

Ranking został opracowany według piętnastu wskaźników, do których dane uzyskano z Głównego Urzędu Statystycznego. Pod uwagę brano między innymi: wydatki inwestycyjne w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców, wysokość dochodów własnych gmin, liczbę osób korzystających z kanalizacji, napływ i odpływ ludności czy też liczbę podmiotów gospodarczych i miejsc pracy w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców.

Zwycięzcą w kategorii gmin miejsko-wiejskich zostały dolnośląskie Polkowice. Na pozycji drugiej w tej kategorii uplasował się Ożarów Mazowiecki, a miejsce trzecie zajął Stryków z województwa łódzkiego.

We wspomnianej kategorii najwyżej z gmin małopolskich uplasowały się Niepołomice, które zajęły miejsce piętnaste. Z kolei z gmin naszego powiatu najwyższą pozycję zajął Chrzanów, który uplasował się na osiemdziesiątym czwartym miejscu.

(RS)

Na zdjęciu północna pierzeja trzebińskiego Rynku.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij