Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Po alkoholu zderzył się z policjantem

Po alkoholu zderzył się z policjantem

Opublikowano:

Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Trzebini, który bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu kierował samochodem i w centrum naszego miasta doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym policjantem.


Zdarzenie miało miejsce 20 listopada 2017 roku na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Słowackiego w Trzebini, gdzie kierujący samochodem osobowym 36 letni mieszkaniec Trzebini nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i doprowadził do zderzenia z innym prawidłowo jadącym samochodem osobowym.

Sprawca kolizji usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, ale nie zdołał, bowiem trafił na policjanta z Komisariatu Policji w Alwerni, na co dzień także mieszkańca Trzebini, który właśnie wracał ze służby.

– Funkcjonariusz domyślając się jaka może być przyczyna zachowania kierowcy, który w niego wjechał, uniemożliwił mu dalszą jazdę i ucieczkę, a następnie przekazał policjantom z wezwanego patrolu – informuje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Przypuszczenia mundurowego potwierdziły się, badanie przeprowadzone u 36 latka wykazało ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Oprócz tego mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania, a jednocześnie miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi Trzebini grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij