Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zarobili blisko siedem milionów złotych

Zarobili blisko siedem milionów złotych

Opublikowano:

Aż 6.707.000 złotych zarobiła w 2019 roku Gmina Trzebinia za sprzedaż kompleksu kilku działek inwestycyjnych w strefie aktywności gospodarczej – specjalnej strefie ekonomicznej przy węźle autostrady A4 na trzebińskim Miechowie (Osiedle Salwator).

Tym szczególnym sukcesem burmistrz Trzebini – Jarosław Okoczuk pochwalił się podczas omówienia „Raportu o stanie Gminy Trzebinia za 2019 rok”, co miało miejsce podczas sesji Rady Miasta Trzebini w dniu 28 maja 2020 roku.

– Jednym z większych sukcesów jest najwyższa w historii trzebińskiego samorządu kwota, jaką osiągnęliśmy ze sprzedaży działek. Nieruchomość o powierzchni 6 hektarów i 145 metrów przy węźle autostrady A4 sprzedaliśmy za 6 milionów i 707 tysięcy złotych – mówił Jarosław Okoczuk, burmistrz Trzebini.

– Atrakcyjność tego terenu sprawiła, że uzyskaliśmy tak wysoką cenę. To są tereny mające ogromny potencjał – dodał Jarosław Okoczuk.

Tym samym Gmina Trzebinia wyprzedała już wszystkie grunty inwestycyjne znajdujące się w strefie aktywności gospodarczej przy węźle autostrady A4 na trzebińskim Miechowie (Osiedle Salwator), która jest objęta działaniem Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozwala inwestorom uzyskać atrakcyjne warunki lokowania inwestycji w tym miejscu.

Przypomnijmy, że strefa aktywności gospodarczej – specjalna strefa ekonomiczna przy węźle autostrady A4 na trzebińskim Miechowie. została otwarta w czerwcu 2014 roku, gdy burmistrzem Trzebini był Stanisław Szczurek, który szczególną wagę przywiązywał do inicjowania działań mających na celu rozwój gospodarczy naszej gminy.

Robert Siwek

Fot.: Strefa aktywności gospodarczej na trzebińskim Miechowie powstała u zbiegu ulic: Tuwima i Armii Krajowej. W miejscu tym w ostatnich latach powstało kilka firm, a kolejne budują właśnie swoje siedziby. Fot.: Robert Siwek © 2020.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij