Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Tylko to, co robimy z pasją, ma prawdziwy sens

Tylko to, co robimy z pasją, ma prawdziwy sens

Opublikowano:

Rozmowa z Ewą Sierką – prezesem lekkoatletycznego Klubu Sportowego Victoria Trzebinia o realizacji projektu pod nazwą „Żyj zdrowo – Biegaj! Skacz! Rzucaj! #zacznijodlekkiej”.


– Ministerstwo Sportu i Turystyki przyznało waszemu klubowi sportowemu dotację na realizację projektu „Żyj zdrowo – Biegaj! Skacz! Rzucaj! #zacznijodlekkiej”. Trudno było uzyskać takie wsparcie?
– Przygotowanie wniosku było o wiele trudniejsze niż w przypadku ubiegania się o dotację w gminie, ale skoro była szansa na pozyskanie pieniędzy na organizację zajęć sportowych dla dzieci, to uznaliśmy, że warto z tej szansy skorzystać i opłaciło się. To tylko potwierdza tezę, że w życiu warto korzystać z każdej szansy.

– Na realizację projektu otrzymacie z ministerstwa 15 tysięcy złotych. Nie jest to kwota zawrotna…
– Nie jest to kwota zbyt duża, ale dla naszego klubu, który istnieje dopiero drugi rok, ta dotacja będzie bardzo istotnym wsparciem w realizacji naszego podstawowego celu, którym jest rozwój i popularyzacja lekkiej atletyki wśród najmłodszych mieszkańców Trzebini i jej okolic.

– Na co konkretnie przeznaczycie pozyskane pieniądze?
– Dzięki tej dotacji będziemy mogli między innymi zakupić sprzęt sportowy, zapłacić za wynajem obiektów sportowych na prowadzone zajęcia czy też zapłacić za transport na wyjazdowe zawody sportowe.

– Co zakłada projekt pod względem sportowym?
– Planujemy prowadzenie szkolenia sportowego dla grupy około 25 do 50 dzieci w wieku od pięciu lat przez 3 dni w tygodniu. Zajęcia będą się odbywać na obiektach sportowych takich jak bieżnia, skocznia i siłownia przy Zespole Szkół na Osiedlu Widokowym w Trzebini oraz na hali przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini, a także na innych obiektach sportowych znajdujących się na terenie Gminy Trzebinia. Ponadto przewidujemy organizację imprez i pikników sportowych oraz wyjazdy na zawody organizowane przez Małopolski Związek Lekkiej Atletyki i Polski Związek Lekkiej Atletyki.

– A jaki cel przyświeca tym działaniom?
– Naszym celem jest szkolenie młodych zawodników, którzy kiedyś być może zostaną przyszłymi mistrzami Polski, Europy, a może nawet Świata. Dotychczasowe doświadczenia naszego klubu sportowego pokazują, że mamy w gminie wielu ambitnych młodych ludzi, z którymi warto pracować, by szlifować ich sportowe talenty. Dlatego też zajęcia z dziećmi poprowadzi trener, który wkłada w swoją pracę całe swoje doświadczenie, wiedzę oraz pasję, ponieważ tylko to, co robimy z pasją, ma prawdziwy sens.

Rozmawiał: Robert Siwek

Na zdjęciu Ewa Sierka – prezes Klubu Sportowego Victoria Trzebinia, trenerka lekkiej atletyki oraz inicjatorka i organizatorka imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Fot.: Robert Siwek 2017.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij