Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Czytali „Wesele” Wyspiańskiego i tańczyli

Czytali „Wesele” Wyspiańskiego i tańczyli

Opublikowano:

Po raz kolejny Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Trzebini była organizatorem Narodowego Czytania w naszym mieście.


W ramach tegorocznej akcji, której patronował Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, a która miała miejsca 2 września 2017 roku, czytano jeden z najważniejszych polskich dramatów – „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Oprócz bibliotekarzy i mieszkańców w imprezie uczestniczyli liczni goście, wśród których byli przedstawiciele trzebińskich władz samorządowych, pracownicy oświaty, animatorzy kultury, członkowie lokalnych organizacji pozarządowych.

W przerwach pomiędzy czytaniem „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego uczestnicy akcji mieli okazję wysłuchać przyśpiewek weselnych w wykonaniu zespołu folklorystycznego „Psarzanie”.

– Wszystkiemu towarzyszyły tematyczne dekoracje i tradycyjny, przypominający weselne obyczaje, poczęstunek. Atmosfera przepełniona była powagą, ale i humorem, a całość imprezy zakończyły zapoczątkowane i poprowadzone przez „Psarzan” tańce – relacjonuje Monika Kłak-Gorlewicz.

– Dziękujemy wszystkim, którzy w różny sposób włączyli się w ubogacenie i uatrakcyjnienie tegorocznego Narodowego Czytania, co sprawiło, że było ono bardziej wyjątkowe niż zazwyczaj – dodaje Monika Kłak-Gorlewicz.

Trzebińscy bibliotekarze już dzisiaj zapraszają mieszkańców na kolejną edycję imprezy w przyszłym roku.

(RS)

Na zdjęciu czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w ramach Narodowego Czytania 2017 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini. Zdjęcie udostępnione do publikacji przez MBP Trzebinia.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij