środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Mozazaury i inne stwory z okolic Trzebini

Mozazaury i inne stwory z okolic Trzebini

Opublikowano:

„Trzebinia” przed milionami lat” – to tytuł niezwykłej wystawy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Nasze Psary, którą można oglądać w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Asnyka w Trzebini.

Dzięki wielu ciekawym eksponatom można przynajmniej po części wyobrazić sobie jak Trzebinia i jej okolice wyglądały przed milionami lat. Można się o tym przekonać oglądając liczne skamieniałe rośliny i zwierzęta, które kiedyś zamieszkiwały nasze tereny.

– Na wystawie można obejrzeć między innymi amonity z Bolęcina, gąbki i koralowce z Psar, liliowce z Karniowic, skamieniałe drzewa z okolicy Balatonu, ząb jurajskiego gada mozazaura czy fragment skorupy jaja dinozaura – mówi Tomasz Piszczek ze Stowarzyszenia Nasze Psary.

Wystawa została przygotowana we współpracy z trzebińską Biblioteką dla uczczenia  200-lecia nadania Trzebini praw miejskich. Można ją oglądać do końca września 2017 roku.

(RS)

Zdjęcie ze strony: http://www.nasze-psary.net

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij