Sobota, 15 czerwca 2024 | Jolanty, Wita
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Policjanci przypilnują bezpieczeństwa uczniów

Policjanci przypilnują bezpieczeństwa uczniów

Opublikowano:

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego we wszystkich gminach powiatu chrzanowskiego rozpocznie się również policyjna akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.


W ramach akcji należy się spodziewać między innymi kontroli autobusów, którymi uczniowie są przewożeni do szkół oraz wzmożonych kontroli prędkości w rejonie przejść dla pieszych usytuowanych w pobliżu placówek oświatowych.

– W celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców naszego powiatu funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego przeprowadzą również kontrole oznakowania przy szkołach, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości będą wnioskować o ich usunięcie do zarządców dróg – zapowiada Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Ponadto w placówkach oświatowych przewidziane są działania o charakterze profilaktycznym i edukacyjnym w formie pogadanek dla dzieci i młodzieży, co ma się przyczynić do podniesienia świadomości i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego powiatu – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

Warto podkreślić, że w roku ubiegłym chrzanowscy policjanci w ramach akcji ”Bezpieczna droga do szkoły” ujawnili 64 wykroczenia popełnione w rejonie 44 placówek oświatowych objętych nadzorem. Najczęstsze z nich to nadmierna prędkość (23 przypadki) oraz nie zastosowanie się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa (18 przypadków).

(KPP Chrzanów, RS)

Na zdjęciu Szkoła Podstawowa nr 8 na Osiedlu Widokowym w Trzebini.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij