Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Warto zobaczyć twórczość niepełnosprawnych

Warto zobaczyć twórczość niepełnosprawnych

Opublikowano:

Do 4 września 2016 roku w Domu Urbańczyka w Chrzanowie – oddziale tamtejszego muzeum można oglądać wystawę prac osób niepełnosprawnych będących podopiecznymi placówek prowadzonych przez Fundację im. Brata Alberta w rożnych miejscach w Polsce, w tym w Trzebini.

Ekspozycja nosi tytuł „Ludzie dobrzy jak chleb”. Jest to wystawa pokonkursowa Fundacji im. Brata Alberta powstała w 100-lecie śmierci jej patrona. Warto ją zobaczyć, bo też rzadko kiedy mamy możliwość oglądać twórczość artystyczną osób niepełnosprawnych.

Wśród kilkudziesięciu prezentowanych prac można obejrzeć malarstwo, grafikę, kolaż, rzeźbę, płaskorzeźbę i witraż. Dominującym tematem większości z nich są postacie Ojca Świętego Jana Pawła II i Brata Alberta.

Autorami prac są podopieczni Fundacji im. Brata Alberta z różnych placówek w naszym kraju – między innymi z Chrzanowa, Trzebini, Libiąża, Radwanowic, Czernichowa, Wrocławia i Torunia.

Twórczość niepełnosprawnych można oglądać w Domu Urbańczyka w Chrzanowie (Aleja Henryka 16) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14.30 oraz w niedziele w godzinach od 12.00 do 16.00.

Wystawa „Ludzie dobrzy jak chleb” została zorganizowana przez Fundację im. Brata Alberta, Świetlicę Terapeutyczną Fundacji im. Brata Alberta w Chrzanowie oraz Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij