Niedziela, 21 lipca 2024 | Daniela, Dalidy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Zakończenie Roku Miłosierdzia u Salwatorianów

Zakończenie Roku Miłosierdzia u Salwatorianów

Opublikowano:

W Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini odbędzie się uroczyste zamknięcie Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia.

Wydarzenie będzie miało miejsce w niedzielę 13 listopada 2016 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30. Liturgia będzie dziękczynieniem za Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

– Na zakończenie tej liturgii delegat księdza kardynała Stanisława Dziwisza, przełożony Polskiej Prowincji Salwatorianów ks. prowincjał Piotr Filas, dokona uroczystego zamknięcia Bramy Miłosierdzia – mówi ks. Piotr Żydek, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i kustosz tutejszego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

– Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału w tym wydarzeniu religijnym – dodaje ks. Piotr Żydek.

Przypomnijmy, że 8 grudnia 2015 roku uroczystą Mszą Świętą na Placu św. Piotra i otwarciem Świętych Drzwi Papież Franciszek zainaugurował w Kościele Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy Miłosierdzia. W wygłoszonej wówczas homilii podkreślił, że jest to czas szczególnej łaski, w którym jesteśmy wezwani do odkrycia głębi miłosierdzia Ojca, przyjmującego wszystkich i osobiście wychodzącego każdemu na spotkanie.

Z kolei 13 grudnia 2015 roku w trzebińskiej bazylice została otwarta Brama Miłosierdzia. 

Natomiast 13 listopada 2016 roku podczas wspomnianej wcześniej Mszy Świętej w naszej w naszej bazylice, która decyzją Metropolity Krakowskiego – kardynała Stanisława Dziwisza została wybrana na kościół jubileuszowy, zostanie zamknięty Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij