Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Edukacja i kultura > Złoto dla trzebińskich licealistów

Złoto dla trzebińskich licealistów

Opublikowano:

Reprezentacja Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini zdobyła I miejsce w kategorii szkół mundurowych podczas tegorocznego IV Memoriału im. generała broni Włodzimierza Potasińskiego.

Memoriał od kilku lat jest organizowany w Krakowie dla uczczenia pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, w szczególności zaś pamięci generała broni Włodzimierza Potasińskiego, znanego i cenionego dowódcy polskich wojsk specjalnych.

– W tegorocznym memoriale wzięły udział 22 zespoły reprezentujące jednostki wojskowe, instytucje i szkoły ponadgimnazjalne prowadzące klasy mundurowe. Rywalizacja obejmowała bieg terenowy, pływanie i strzelanie z broni bojowej – informuje Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

Trzebiński „ogólniak” reprezentowali uczniowie: Bartosz Kurek i Kamil Tajs z klasy II b oraz Damian Dziadzio z klasy I a. Opiekunem grupy był Jacek Palka odpowiedzialny w szkole za edukację dla bezpieczeństwa oraz wiedzę o służbach mundurowych.

– Nasza reprezentacja okazała się niepokonana i zasłużenie zdobyła I miejsce w kategorii szkół mundurowych. Na uwagę zasługuje ponadto fakt, iż nasze liceum nie opuszcza podium krakowskiego memoriału już od trzech lat – podsumowuje Danuta Bis z Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij