Poniedziałek, 24 czerwca 2024 | Jana, Danuty
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Akcja Znicz 2017

Akcja Znicz 2017

Opublikowano:

Od piątku 27 października do czwartku 2 listopada bieżącego roku będzie trwała ogólnopolska akcja „Znicz 2017”. Podobnie jak w latach poprzednich będą w niej aktywnie uczestniczyć policjanci z naszego powiatu.


– W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych spodziewamy się na drogach naszego powiatu wzmożonego ruchu pojazdów jak i pieszych. Jest to szczególny czas, gdzie wiele osób wybiera się na groby bliskich. W związku z tym prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w okolicach cmentarzy, a kierujących pojazdami, by nie wsiadali za kierownicę po alkoholu – apeluje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie oraz podległych komisariatów będą w tym czasie pełnić służbę w okolicach cmentarzy na terenie naszego powiatu, a jeśli zajdzie taka potrzeba, to będą kierować ruchem w celu udrożnienia dróg.

W celu zapewnienie przejezdności i możliwości dotarcia służb w okolice cmentarzy w okresie od 27.10.2017 do 2.11.2017 roku na ulicach przy części nekropolii w Powiecie Chrzanowskim ustawione zostaną znaki zakazu zatrzymywania się z tabliczką T-24 (informującą, że pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela). Ograniczenia te zostaną wprowadzone w rejonie cmentarzy w Chrzanowie, Balinie, Płazie i Kościelcu.

Mundurowi przypominają o zakazie ruchu na drogach pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton w dniu 31 października 2017 roku w godzinach od 18.00 do 22.00 oraz w dniu 1 listopada 2017 roku od godz. od 8:00 do godz. 22:00.

Policjanci proszą też osoby prowadzące handel typu targowiskowego w rejonie cmentarzy o prowadzenie go w miejscach do tego wyznaczonych i posiadanie przy sobie zezwoleń, by móc je okazać w razie kontroli.

– Apelujemy o to, aby dokładnie zabezpieczać swoje mieszkanie i znajdujące się w nim mienie w trakcie dłuższych wyjazdów na groby bliskich oraz powiadamianie Policji o wszelkich aktach wandalizmu i kradzieżach mających miejsce na cmentarzach – mówi Katarzyna Dąbkowska.

– Jeśli istnieje możliwość dotarcia na groby naszych bliskich środkami komunikacji miejskiej, to zalecamy do korzystanie z takiej formy transportu – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij