Niedziela, 17 październikaa 2021 | Małgorzaty, Ryszarda
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Mieszkańcy Trzebini okazali hojność

Mieszkańcy Trzebini okazali hojność

Opublikowano:

Ponad 38 tysięcy złotych zebrano podczas tegorocznego jubileuszowego XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Trzebinia.

75 wolontariuszy kwestujących po trzebińskich osiedlach i sołectwach zebrało 37.460;91 zł. Dodatkowe 1.033;00 zł trzebiński sztab orkiestry pozyskał z licytacji gadżetów. To dało łącznie kwotę 38.493;91 zł.

Podczas tegorocznego finału zbieraniem datków zajmowali się uczestnicy zajęć z placówek podległych Trzebińskiemu Centrum Kultury (WDK Bolęcin, WDK Czyżówka, WDK Dulowa, WDK Karniowice, WDK Młoszowa, DK Myślachowice, WDK Płoki , WDK Lgota, WDK Psary, DG na Wodnej i DK Sokół).

Wolontariuszami byli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Trzebini-Górce, Gimnazjum nr 1 w Trzebini, Gimnazjum nr 2 w Sierszy, Zespółu Szkół w Trzebini , Zespołu Szkół Ekonomiczno-Chemicznych w Trzebini , Publicznego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini).

W gronie kwestujących była również Agnieszka Mazur – nauczycielka z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Trzebini-Gaju, która zebrała do orkiestrowej puszki rekordową kwotę 4.009;10 zł.

– Serdecznie dziękujemy zarówno mieszkańcom miasta jak i trzebińskich sołectw za otwartość i hojność. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom za zaangażowanie i poświęcony czas. Słowa wdzięczności kierujemy również pod adresem funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Trzebini za wzmożone patrole i zabezpieczenie imprezy – podkreśla Kinga Domino z trzebińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypomnijmy, że datki zbierane podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą przeznaczone dla ratowania zdrowia i życia dzieci przebywających w szpitalnych oddziałach pediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej dla seniorów.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij