Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Po alkoholu usiedli za kierownicą

Po alkoholu usiedli za kierownicą

Opublikowano:

Dwóch mieszkańców Trzebini zostało w ostatnich dniach zatrzymanych za jazdę samochodem na tzw. „podwójnym gazie”.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 13 czerwca 2017 roku na ulicy Pogorskiej w Chrzanowie. Po tym jak Policja otrzymała informację, że po wspomnianej ulicy jeden z samochodów osobowych porusza od jednej krawędzi jezdni do drugiej, na miejsce został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem, którym okazał się 27-letni mieszkaniec Trzebini. Badanie trzeźwości wykazało, że posiadał on ponad jeden promil alkoholu we krwi.

– Za popełniony czyn kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch i kara grzywny w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych – informuje Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

***

Do kolejnego zdarzenia doszło 15 czerwca 2017 roku w nocy na ulicy Dworcowej w Balinie, gdzie jeden z mieszkańców widząc samochód osobowy wykonujący dziwne manewry, postanowił sprawdzić czym jest to spowodowane. W trakcie rozmowy z kierowcą, który próbował kontynuować jazdę, poczuł od niego silną woń alkoholu. Balinianin wyjął kluczyki ze stacyjki samochodu i zawiadomił o zdarzeniu Policję.

Po przybyciu policjantów na miejsce okazało się, że 61-letni kierowca z Trzebini znajdował się w stanie nietrzeźwym i miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Trzebinianin posiadał ponadto sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

– Za popełnione czyny grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu i kara grzywny w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych – podkreśla Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij