Piątek, 01 marca 2024 | Antoniego, Radosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Podzielili się z potrzebującymi własną krwią

Podzielili się z potrzebującymi własną krwią

Opublikowano:

Blisko pięć litrów krwi udało się zebrać podczas akcji pod hasłem „Bohaterstwo masz we krwi”, którą zorganizowała Grupa Misericordi, działająca przy Parafii Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny w Trzebini-Sierszy.

W ramach wspomnianej akcji w niedzielę 19 lutego 2017 roku przed kościół w Sierszy zajechał „Krwiobus” z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, w którym zainteresowane osoby mogły oddać krew.

W sumie przez cztery godziny krew na rzecz osób oczekujących na ten bezcenny dar oddało jedenaście osób. Chętnych było więcej, ale nie wszyscy zostali zakwalifikowani przez lekarza czuwającego nad całą akcją.

W podziękowaniu dawcy krwi otrzymali czekolady, które zgodnie wszyscy postanowili przekazać wychowankom Domu Dziecka w pobliskim Jaworznie.

Była to pierwsza taka akcja zorganizowana przez Grupę Misericordi, ale nie ostatnia. Kolejna akcja honorowego oddawania krwi planowana jest podczas tegorocznych wakacji.

(RS)

Na zdjęciu „Krwiobus” pod kościołem w Sierszy, w którym w minioną niedzielę można było honorowo oddać krew.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij