Piątek, 03 lutego 2023 | Błażeja, Telimeny
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Pomogą osobom w trudnej sytuacji

Pomogą osobom w trudnej sytuacji

Opublikowano:

Ponad 800 tysięcy złotych zewnętrznej dotacji otrzyma Ośrodek Pomocy Społecznej w Trzebini na aktywizację społeczno-zawodową mieszkańców naszej gminy, którzy są zagrożeni ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Trzebiński Ośrodek Pomocy Społecznej napisał projekt pod nazwą „AKTYWNI NA STRAT II” i złożył wniosek o jego dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Dokument uzyskał pozytywny wynik oceny formalno-merytorycznej i decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego został umieszczony na liście projektów wybranych do dofinansowania.

– Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa mieszkańców Gminy Trzebinia zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym poprzez realizację kompleksowego wsparcia zgodnego ze zdiagnozowanymi potrzebami. W jego ramach planowane są między innymi: zajęcia indywidualne i grupowe, praca socjalna, kursy zawodowe i staże – poinformowała podczas lipcowej sesji trzebińskiej Rady Miasta Katarzyna Noga, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzebini.

Projekt ma być realizowany przez trzy lata od stycznia 2019 roku do grudnia 2021 roku.

Planowana kwota zewnętrznego dofinansowania wyniesie 805.409 złotych. Z kolei wkład własny to 142.131 złotych, który będą stanowić zasiłki wypłacane w ramach pomocy społecznej.

– To znaczące środki finansowe pozyskane przez nasz Ośrodek Pomocy Społecznej, dlatego chciałem serdeczne podziękować pani dyrektor Katarzynie Nodze oraz wszystkim pracownikom ośrodka, którzy przyczynili się do przygotowania tego projektu. Wierzę, że pomoże on osobom w trudnej sytuacji życiowej zdobyć kwalifikacje zawodowe, a w konsekwencji znaleźć pracę. Trzymam za to mocno kciuki – podkreślił Grzegorz Żuradzki, pełniący funkcję burmistrza Trzebini.

Robert Siwek

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij