Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Projekt „TAK NA SERIO” u Salwatorianów

Projekt „TAK NA SERIO” u Salwatorianów

Opublikowano:

„Tak na Serio” to hasło tygodnia modlitw za małżonków i osoby powołane do małżeństwa. Projekt skierowany jest do małżeństw zarówno raczkujących jak i tych z wieloletnim stażem, a także do osób samotnych, żyjących w związkach niesakramentalnych, narzeczonych, czy borykających się z problemami małżeńskimi.

To ważne wydarzenie będzie miało miejsce w dniach od 15 do 21 maja 2016 roku w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Głowackiego 3 w Trzebini.

– W programie „Tak na Serio” każdy, kto szuka swojego powołania oraz odpowiedzi na nurtujące go pytania, znajdzie coś dla siebie. Tak na serio chcemy potraktować każde małżeństwo i każdą osobę, która myśli o małżeństwie – mówi ks. Piotr Żydek, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini.

Podczas tygodnia modlitw za małżonków i osoby powołane do małżeństwa, będą miały miejsce konferencje, świadectwa, msze święte w konkretnych intencjach, a także panele dyskusyjne.

– Wśród tematów, które chcemy podjąć będą między innymi takie, które dotyczą dialogu w małżeństwie, czyli tego czy więcej słuchasz, czy mówisz? Poruszona zostanie tematyka przeszkód małżeńskich oraz związków niesakramentalnych. Nie zabraknie również zagadnień dotyczących zakochania, motyli w brzuchu czy okresu narzeczeństwa – dodaje ks. Kamil Leszczyński z Wolontariatu Misyjnego Salvator.

Spotkania od poniedziałku do soboty będą rozpoczynały się o 18.00 mszą św. a po niej konferencja oraz okazja do dyskusji przy kawie i ciastku. Natomiast w niedzielę spotkanie rozpocznie się o 19.00.

Zapraszamy do udziału w tej akcji i do odkrycia na nowo piękna małżeństwa!

Głównymi organizatorami spotkania są: Wolontariat Misyjny Salvator oraz Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini.

Więcej informacji na: http://wms.sds.pl/wms2015/ oraz http://trzebinia.sds.pl

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli:
J. EM Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz
Prowincjał Polskiej Prowincji Salwatorianów Ks. Piotr Filas SDS
Starosta Powiatu Chrzanowskiego Janusz Szczęśniak
Burmistrz Miasta Trzebini Adam Adamczyk

 

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij