Niedziela, 19 majaa 2024 | Iwa, Piotra
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Rysunek orężem w walce z zagrożeniami

Rysunek orężem w walce z zagrożeniami

Opublikowano:

Pod hasłem „Życie jest jedno – dbajmy o nie wspólnie” Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie przy współpracy z emerytowanym oficerem tej formacji i zarazem utalentowanym rysownikiem zainicjowała niecodzienną akcję profilaktyczną.

– Celem przedsięwzięcia jest szeroko pojęta profilaktyka. Chcemy ostrzegać przed niebezpieczeństwami czyhającymi na ludzi bez względu na wiek, status finansowy czy społeczny. Narzędziem przekazu w kwestii najczęściej występujących zagrożeń jest rysunek z motywem słownym. Chcemy w prosty i ciekawy sposób dotrzeć do potencjalnych ofiar przestępców, by się nimi nie stały – mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Czasem wystarczy zamknąć torebkę i pilnować jej czy podziękować za propozycję zażycia dopalacza, by uniknąć poważnych problemów. Jako Policja czujemy się współodpowiedzialni za to, jak wygląda życie nas wszystkich, a w dziedzinie różnych zagrożeń mamy ogromną wiedzę i chcemy się nią podzielić ze społeczeństwem – dodaje Katarzyna Dąbkowska.

Dzięki uprzejmości burmistrza Chrzanowa – Ryszarda Kosowskiego oraz dyrektora tamtejszego Miejskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji – Jana Smółki profilaktyczne rysunki są wyświetlane na telebimie usytuowanym na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie, co pozwala dotrzeć z przekazem do szerokiej rzeszy odbiorców.

Ponadto już niebawem wszystkie profilaktyczne prace będzie można zobaczyć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie pod adresem: http://chrzanow.policja.gov.pl

(RS)

Na zdjęciu jeden z profilaktycznych rysunków prezentowanych na telebimie na chrzanowskim Placu Tysiąclecia w ramach akcji „Życie jest jedno – dbajmy o nie wspólnie”. Fot.: KPP Chrzanów.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij