Poniedziałek, 20 majaa 2024 | Bazylego, Bernardyna
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Szczepią lisy przeciwko wściekliźnie

Szczepią lisy przeciwko wściekliźnie

Opublikowano:

Zgodnie z decyzją Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii do 3 czerwca 2016 roku na terenie całego województwa małopolskiego prowadzona będzie wiosenna akcja szczepienia wolno żyjących lisów przeciwko wściekliźnie.

W tym czasie przynęty dla lisów zostaną zrzucone z samolotów oraz wyłożone ręcznie. Przynęty mają kolor szarozielony i składają się mieszaniny mączki rybnej, oleju kokosowego, parafiny i tetracykliny. W ich wnętrzu umieszczone są plastikowe kapsułki z wirusem szczepionkowym.

W okresie prowadzenia szczepień oraz dwa tygodnie po ich zakończeniu zaleca się:

1) Nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu
2) Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji
3) Nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa.

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Dodatkowe informacje na temat prowadzonej akcji można uzyskać w Wojewódzkim Inspektoriacie Weterynarii w Krakowie (tel. 12 293-10-00) lub w Powiatowym Inspektoriacie Weterynarii w Chrzanowie (tel. 32 212-12-96).

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij