Sobota, 13 lipca 2024 | Irwina, Margarety
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Fakty i wydarzenia > Złodzieje mogli doprowadzić do katastrofy

Złodzieje mogli doprowadzić do katastrofy

Opublikowano:

Policjanci z Trzebini na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w rejonie Dulowej kradli elementy infrastruktury Polskich Kolei Państwowych na szlaku kolejowym Trzebinia – Kraków.

Przed południem 8 marca 2016 roku Komisariat Policji w Trzebini został powiadomiony przez dyżurnego Służby Ochrony Kolei w Oświęcimiu o kradzieży elementów infrastruktury kolejowej na szlaku kolejowym Trzebinia – Kraków.

Jak wstępnie ustalono nieznani sprawcy w rejonie stacji Dulowa dokonali kradzieży 75 dławików stanowiących elementy infrastruktury kolejowej, powodując bezpośrednie niebezpieczeństwo wystąpienia katastrofy w ruchu lądowym.

– W toku podjętych czynności przez policjantów z Komisariatu Policji w Trzebini w rejonie miejsca kradzieży dokonano zatrzymania na „gorącym uczynku” dwóch mężczyzn, którzy idąc wzdłuż torów dokonywali kradzieży dławików – informuje Robert Matyasik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.

– Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Młoszowej w wieku 31 lat i 28 lat. Przy mężczyznach ujawniono i zabezpieczono skradzione elementy oraz narzędzia służące do ich demontażu. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do lat ośmiu – dodaje rzecznik Robert Matyasik.

Straty spowodowane kradzieżą na szkodę PKP Kraków oszacowano na ponad 1000 złotych.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij