Wtorek, 06 grudnia 2022 | Mikołaja, Jaremy
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Samorząd i biznes > By dzieci były bezpieczne na drogach

By dzieci były bezpieczne na drogach

Opublikowano:

Radny Tomasz Piszczek wystąpił na sesji Rady Miasta Trzebini z oficjalnym wnioskiem do władz miasta o odnowienie namalowanych na drogach przy trzebińskich szkołach i przedszkolach poziomych znaków ostrzegających dla kierowców „Uwaga na dzieci”.


Oznaczenia te zostały wykonane kilka lat temu z inicjatywy poprzednich władz samorządowych przed trzebińskimi placówkami oświatowymi zarówno na drogach gminnych jak i powiatowych oraz na drodze krajowej. Upływający czas sprawił jednak, że większość tych oznaczeń jest w chwili obecnej już mało widoczna.

– To co jest związane z bezpieczeństwem mieszkańców, a zwłaszcza bezpieczeństwem dzieci, powinniśmy traktować nadrzędnie. Dlatego proszę o odnowienie na drogach przed naszymi szkołami i przedszkolami wyblakłych poziomych znaków ostrzegawczych, które winny wzmóc czujność kierowców przed poruszającymi się w obrębie placówek oświatowych dziećmi – zaapelował radny Tomasz Piszczek.

Z uwagi, iż znaczna cześć trzebińskich szkół i przedszkoli znajduje się w pobliżu dróg powiatowych, radny Tomasz Piszczek zwrócił się wcześniej do Grzegorza Żuradzkiego – dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Chrzanowie o odnowienie wspomnianych oznaczeń na drogach powiatowych przed trzebińskimi placówkami oświatowymi przez PZD. Dyrektor PZD odmówił jednak radnemu realizacji tego zadania.

(RS)

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij