Poniedziałek, 26 lutego 2024 | Aleksandra, Mirosława
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Działkowcy sami poszukają sobie odbiorcy śmieci

Działkowcy sami poszukają sobie odbiorcy śmieci

Opublikowano:

Trzebińscy działkowcy są wdzięczni za wyodrębnienie ogrodów działkowych z systemu śmieciowego organizowanego przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie.

– Chciałem podziękować trójce radnych z Trzebini, którzy na Zgromadzeniu Związku Międzygminnego „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie opowiedzieli się za wyłączeniem ogrodów działkowych z sytemu śmieciowego organizowanego przez ten związek – powiedział podczas ostatniej sesji Rady Miasta Trzebini Hieronim Włodarczyk, prezes Stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy „Piaski” w Trzebini.

– Według dotychczasowych stawek za wywóz jednego kontenera odpadów o pojemności siedmiu metrów sześciennych musielibyśmy płacić aż 2600 złotych. To zawrotna suma, której nie mielibyśmy z czego zapłacić, bo nie osiągamy takich dochodów – dodał Hieronim Włodarczyk.

Trzebińscy działkowcy liczą, że dzięki wyodrębnieniu ich z chrzanowskiego systemu śmieciowego uda im się znaleźć znacznie tańszego odbiorcę odpadów i że w efekcie za ich wywóz z ogrodów działkowych będą płacić nawet trzy razy mniej.

Przypomnijmy, że działkowcy ze Stowarzyszenia Rodzinny Ogród Działkowy „Piaski” w Trzebini od kilku miesięcy zabiegali o wyłączenie z systemu śmieciowego organizowanego przez Związek Międzygminny „Gospodarka Komunalna” w Chrzanowie. Sprawa była między innymi poruszana na sesjach Rady Miasta Trzebini.

(RS)

 

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij