Niedziela, 14 kwietnia 2024 | Bereniki, Waleriana
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Na drogi powiatowe dla Psar i dla Trzebini

Na drogi powiatowe dla Psar i dla Trzebini

Opublikowano:

Podczas sesji w dniu 26 maja 2017 roku Rada Miasta Trzebini podjęła uchwałę o udzieleniu Powiatowi Chrzanowskiemu dotacji w wysokości 180 tysięcy złotych na przebudowę w bieżącym roku dwóch dróg powiatowych w Gminie Trzebinia.

Konkretnie chodzi o kontynuację przebudowy drogi powiatowej – ulicy Nowowiejskiej w Psarach (dotacja 100.000 zł) oraz o przebudowę części nawierzchni asfaltowej drogi powiatowej – ulicy Św. Stanisława w Trzebini (dotacja 80.000 zł).

Przed podjęciem uchwały głos zabrał Tomasz Piszczek – radny z Psar.

– Mam jedno pytanie. Gdy uchwalaliśmy budżet na rok 2017, to w dokumencie tym zostało zapisane zadanie, którego nie ma w dzisiejszej uchwale. Chodzi mi o dokończenie budowy pobocza utwardzonego przy ulicy Ostra Góra w Psarach. Chciałem zapytać w imieniu mieszkańców czy zadanie to zostało wstrzymane i czy jest szansa na jego realizację – zapytał Tomasz Piszczek.

– Na razie zadanie to jest wstrzymane. Zarząd Powiatu wystąpił do nas o dofinansowanie tych dwóch zadań, które zostały podane w projekcie uchwały. Na dzień dzisiejszy w planach powiatu nie ma inwestycji przy Ostrej Górze. Jeśli jednak powiat wystąpi z inicjatywą jej realizacji, to my w ramach wolnych środków włączymy się w ten projekt – wyjaśniła Krystyna Barbara Siemek, zastępca burmistrza Trzebini.

Przypomnijmy, że radny Tomasz Piszczek w ubiegłorocznych wnioskach do budżetu zabiegał zarówno o kontynuację przebudowy ulicy Nowowiejskiej jak i o dokończenie budowy pobocza utwardzonego przy ulicy Ostra Góra w Psarach. Z kolei o położenie nowej nakładki asfaltowej na zniszczonym odcinku ulicy Św. Stanisława w Trzebini zabiegał radny Maciej Kozub.

(RS)

Na zdjęciu Starostwo Powiatowe w Chrzanowie – siedziba władz Powiatu Chrzanowskiego.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij