środa, 29 listopadaa 2023 | Błażeja, Saturnina
Jesteś tutaj: wTrzebini.pl > Przebudują drogi w Gaju i w Sierszy

Przebudują drogi w Gaju i w Sierszy

Opublikowano:

Do końca czerwca 2019 roku mają zostać zrealizowane dwa zadania drogowe obejmujące przebudowę drogi do garaży na Osiedlu Gaj oraz I etap przebudowy ulicy Jana III Sobieskiego na Osiedlu Siersza.

W ramach przeprowadzonego postępowania przetargowego władze gminy wyłoniły wykonawcę obu inwestycji i podpisały z nim umowę na realizację zaplanowanych robót.

Pracami budowlanymi zajmie się spółka Frantom Budownictwo z Katowic, a koszt robót wyniesie ponad 865 tysięcy złotych brutto.

Swoje oferty przetargowe złożyły również dwie inne firmy z Babic i Płazy, ale w ich przypadku zaproponowany koszt prac był wyższy.

Przypomnijmy, że inwestycja na Osiedlu Gaj obejmie między innymi: przebudowę drogi do garaży w rejonie bloków nr 27 i 28 na odcinku około 270 metrów i szerokości od 3 do 4,5 metra z wykonaniem podbudowy i nakładki asfaltowej, budowę zatoki postojowej na 6 miejsc, ułożenie krawężników oraz przebudowę zjazdów i sieci elektrycznej.

Natomiast w Sierszy przebudowany zostanie ciąg główny ulicy Jana III Sobieskiego o długości 225 metrów w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 oraz pobliskie dwa sięgacze o długości 30 i 93 metrów. W tym przypadku zaplanowano między innymi: przebudowę odwodnienia, sieci elektroenergetycznej i zjazdów do posesji, wykonanie podbudowy jezdni, budowę zatoki postojowej na 15 miejsc, zabudowę krawężników i obrzeży, wykonanie nawierzchni asfaltowej, utwardzenie poboczy za pomocą kruszywa oraz oznakowanie poziome i pionowe przebudowanej części drogi.

(RS)

Na zdjęciu przeznaczona do przebudowy część ulicy Jana III Sobieskiego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 5 w Sierszy. Fot.: Robert Siwek © 2018.

drukuj

Pogoda w Trzebini

PZU Agent
Zamów reklamę 368x180

Ostatnie komentarze

Zamów reklamę 368x180

Waszym zdaniem

Jak oceniasz ofertę kulturalną Gminy Trzebinia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180
Zamów reklamę 368x180

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij